Skip Navigation LinksSametinget > Politikk og demokrati > Politiske grupper

Politiske grupper

Publisert av Amundsen, Roy. Sist endret 15.02.2010
*Sametingets representanter - Arbeiderpartiet
*Sametingets representanter - Arbeiderpartiet
Navn og e-postVervValgkretsMobil
Willy ØrnebakkParlamentarisk leder4 - Gáisi91174752
Heidi Persdatter Greiner HaakerNestleder7 - Sør-Norge90978587
Knut Store1 - Østre95720629
Ragnhild Melleby Aslaksen1 - Østre94155664
Anne Helene Moeng Saari2 - Ávjovárri91720679
Hilde Anita NyvollLeder i valgkomiteen3 - Nordre91807130
Inger Jørstad3 - Nordre47750892
Margit Eli Anti Oskal4 - Gáisi45033933
Geir JohnsenNestleder i oppvekst-, omsorgs- og utdanningskomiteen5 - Vesthavet41517205
Sten-Erling JønssonLeder i plan- og finanskomiteen6 - Sør-Samisk97577733
Ronny Wilhelmsen2 - Ávjovárri
Inga-Lill Sundset5 - Vesthavet90212095
Mariann Wollmann Magga1 - Østre
Jørn Are Gaski7 - Sør-Norge92220598
*Sametingets representanter - Norske Samers Riksforbund og NSR/SáB
*Sametingets representanter - Norske Samers Riksforbund og NSR/SáB
Navn og e-postVervValgkretsMobil
Aili KeskitaloParlamentarisk leder2 - Ávjovárri97129305
Geir Tommy PedersenNestleder, nestleder i nærings- og kulturkomiteen4 - Gáisi91543995
Gunn-Britt Retter1 - Østre91359222
Trond Are Anti1 - Østre
Mathis Nilsen Eira2 - Ávjovárri99275980
Silje Karine MuotkaLeder i oppvekst-, omsorgs- og utdanningskomiteen3 - Nordre98487576
Randi A. SkumLeder i kontrollkomiteen4 - Gáisi97090338
Rolf JohansenNestleder i tilskuddsstyret4 - Gáisi
Ann-Mari ThomassenNestleder i plan- og finanskomiteen5 - Vesthavet90057123
Miriam Paulsen5 - Vesthavet97617377
Åge NordkildNestleder i kontrollkomiteen5 - Vesthavet95140542
Jarle JonassenLeder i møtelederskapet6 - Sør-Samisk97581637
Kirsti Guvsám7 - Sør-Norge90835649
*Sametingets representanter - Árja
*Sametingets representanter - Árja
Navn og e-postVervValgkretsMobil
Alf IsaksenGruppeleder2 - Ávjovárri
Olaf Eliassen2 - Ávjovárri48289129
Odd Iver Sara3 - Nordre48043968
*Sametingets representanter - Fremskrittspartiet
*Sametingets representanter - Fremskrittspartiet
Navn og e-postVervValgkretsMobil
Aud MarthinsenGruppelder4 - Gáisi41200059
Arthur TørfossNestleder3 - Nordre92256345
Hans J. Eriksen1 - Østre48289105
*Sametingets representanter - Flyttsamelista
*Sametingets representanter - Flyttsamelista
Navn og e-postVervValgkretsMobil
Per A. BæhrGruppeleder2 - Ávjovárri48063861
Anders Somby jr.2 - Ávjovárri45414594
*Sametingets representanter - Høyre
*Sametingets representanter - Høyre
Navn og e-postVervValgkretsMobil
Knut Roger HanssenGruppeleder2 - Ávjovárri90162015
*Sametingets representanter - Nordkalottfolket
*Sametingets representanter - Nordkalottfolket
Navn og e-postVervValgkretsMobil
Toril Bakken KåvenGruppeleder, leder i næring- og kulturkomiteen, nestleder i møtelederskapet3 - Nordre92868670
*Sametingets representanter - Åarjel-Saemiej Gielh
*Sametingets representanter - Åarjel-Saemiej Gielh
Navn og e-postVervValgkretsMobil
Ida Marie BransfjellGruppeleder6 - Sørsamisk41 64 10 03
*Sametingets representanter - Samer bosatt i Sør-Norge
*Sametingets representanter - Samer bosatt i Sør-Norge
Navn og e-postVervValgkretsMobil
Marie Therese Nordsletta AslaksenGruppeleder, leder i tilskuddsstyret7 - Sør-Norge41411299
  • Utskriftsvennlig versjon SkilleTegn
  • Tips en venn SkilleTegn
  • Lag PDF SkilleTegn
  • Legg til favoritter
Ovddasvástideaddji ja redaktevra: Gulahallandir. Jan Roger Østby      Ansvarlig utgiver og redaktør: Kommunikasjonsdir. Jan Roger Østby      Sámediggi – Sametinget | N-9730 Kárášjohka/Karasjok | Telefon (+47) 784 74 000 | Telefax (+47) 784 74 090 | samediggi@samediggi.no