Sametingets komiteer for perioden 2009 - 2013

Her er Sametingets komiteer for perioden 2009 - 2013

Publisert av Østby, Jan Roger. Sist endret 27.04.2010
*Plan- og finanskomité 2009-2013
*Plan- og finanskomité 2009-2013
Navn og e-postPartiMobil
Marie Therese Nordsletta AslaksenLeder Samer bosatt i Sør-Norge41411299
Ann-Mari ThomassenNestlederNSR90057123
Hilde Anita NyvollArbeiderpartiet91807130
Sten-Erling JønssonArbeiderpartiet97577733
Ronny WilhelmsenArbeiderpartiet90020789
Willy ØrnebakkArbeiderpartiet91174752
Ragnhild Melleby AslaksenArbeiderpartiet94155664
Alf IsaksenÁrja91542100
Aili KeskitaloNSR97129305
Rolf JohansenNSR91549538
Jarle JonassenNSR97581637
Arthur TørfosFremskrittspartiet92256345
Knut Roger HanssenHøyre90162015
*Oppvekst-, omsorg- og utdanningskomite 2009-2013
*Oppvekst-, omsorg- og utdanningskomite 2009-2013
Navn og e-postPartiMobil
Silje Karine MuotkaLederNSR98487576
Geir JohnsenNestlederArbeiderpartiet41517205
Mariann Wollmann MaggaArbeiderpartiet97702350
Jørn Are GaskiArbeiderpartiet92220598
Anne Helene Moeng SaariArbeiderpartiet91720679
Odd Iver SaraÁrja48043968
Ida Marie BransfjellÅarjel-Saemiej Gielh41641003
Kirsti GuvsámNSR90835649
Trond Are AntiNSR40045518
Åge NordkildNSR95140542
Miriam Anna Stina PaulsenNSR97617377
Anders Somby jr.Flyttsamelista45414594
Hans J. EriksenFremskrittspartiet48289105
*Nærings- og kulturkomité 2009-2013
*Nærings- og kulturkomité 2009-2013
Navn og e-postPartiMobil
Heidi Persdatter Greiner HaakerLederArbeiderpartiet90978584
Geir Tommy PedersenNestlederNSR91543995
Toril Bakken KåvenNordkalottfolket92868670
Knut StoreArbeiderpartiet95720629
Inga-Lill SundsetArbeiderpartiet90212095
Margit Eli Anti OskalArbeiderpartiet45033933
Inger JørstadArbeiderpartiet47750892
Olaf EliassenÁrja48289129
Gunn-Britt RetterNSR91359222
Mathis Nilsen EiraNSR99275980
Randi SkumNSR97090338
Per A. BæhrFlyttsamelista48063861
Aud MarthinsenFremskrittspartiet41200059
*Valgkomité 2009-2013
*Valgkomité 2009-2013
Navn og e-postPartiMobil
Hilde Anita NyvollLederArbeiderpartiet91807130
Mathis Nilsen EiraNSR99275980
Geir JohnsenArbeiderpartiet41517205
Odd Iver SaraÁrja48043968
Miriam Anna Stina PaulsenNSR97617377
*Kontrollutvalg 2009-2013
*Kontrollutvalg 2009-2013
Navn og e-postPartiMobil
Randi SkumLederNSR97090338
Åge NordkildNestlederNSR95140542
Silje Karine MuotkaNSR41645735
Jørn Are GaskiArbeiderpartiet92220598
Mariann Wollmann Magga Arbeiderpartiet97702350
Sametingets møteplan for 2011
Saksdokumentene med Sametingsrådets / plenumsledelsens innstilling/forslag til innstilling i saker som fremmes til plenum vil være tilgjengelige ca tre uker før plenum. Disse finner du ved å trykke på plenumsmøtet du ønsker å vite mer om.
Sametingets møteplan for 2011
UkeMøte typeDatoer
År 2011
Uke 02:Rådsmøte11. - 13. januar
Uke 08: Komitémøte21. - 25. februar
Uke 10: Plenumsmøte 07. - 11. mars
Uke 11: Rådsmøte15. - 17. mars
Uke 17Rådsmøte26. - 28. april
Uke 21:Komitémøte23. - 27. mai
Uke 23: Plenumsmøte06. - 10. juni
Uke 25:Rådsmøte21. - 23. juni
Uke 34:Rådsmøte23. - 25. august
Uke 38:Komité og plenum19.-23. september
Uke 43:Rådsmøte25. - 27. oktober
Uke 48: Komité og plenum28. nov. - 2.desember
Uke 50:Rådsmøte13. - 15. desember
  • Utskriftsvennlig versjon SkilleTegn
  • Tips en venn SkilleTegn
  • Lag PDF SkilleTegn
  • Legg til favoritter
Ovddasvástideaddji ja redaktevra: Gulahallandir. Jan Roger Østby      Ansvarlig utgiver og redaktør: Kommunikasjonsdir. Jan Roger Østby      Sámediggi – Sametinget | N-9730 Kárášjohka/Karasjok | Telefon (+47) 784 74 000 | Telefax (+47) 784 74 090 | samediggi@samediggi.no